Łyżwy damskie - jakie wybrać?

Sezon zimowy przez wielu kojarzony jest z błogim lenistwem pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty czy przed telewizorem. Okazuje się jednak, że miłośników spędzania zimnego okresu jest więcej. Okazuje się, że sporo kobiet, które na ogół są ciepłolubne, stawia zimą na sport, np. łyżwiarstwo. Stąd w głowie takich osób może pojawić się pytanie, jakie łyżwy damskie wybrać. Czy łyżwy figurowe będą ok? Czy lepiej postawić na hokejówki? Które łyżwy lepiej sprawdzą się na lodzie?

Łyżwy figurowe - czy tylko do jazdy figurowej?

Jak sama nazwa mówi, łyżwy figurowe pierwotnie przeznaczone były do robienia na lodzie piruetów. Tworzone przez kobiety, mężczyzn, a nawet duety figury nie raz czy dwa były prezentowane np. w telewizji. Wówczas można było zauważyć, że na stopach sportowców znajdowały się właśnie łyżwy figurowe. Są one lekkie, bardziej dopasowane do stopy niż łyżwy hokejowe, ponadto charakteryzują się innym rodzajem zapięcia. Zwykle są wiązane. Wszystko po to, aby maksymalnie dopasować je do stopy, a także okolic kostki. Łyżwa na nodze ma być nieodczuwalna i pozwalać na maksymalną swobodę i zakres ruchów.

Łyżwy damskie - jakie wybrać?

Łyżwy hokejowe - alternatywa dla figurówek 

Miłośników szaleństw na lodzie jest wiele. Do nich świetnie posłużą łyżwy hokejowe. To rodzaj sprzętu, który można dostrzec w wielu filmach z wątkiem sportowym czy zimowym. Czym wyróżniają się tego rodzaju łyżwy? Są one lekkie, szarokie zarówno w palcach, jak i pięcie. Zapina się je zwykle klamrami, które dodatkowo wsparte są wiązaniem. Zwykle sięgają po nie mężczyźni, jednak coraz więcej kobiet je sobie upodobało. Wszystko przez to, że są zwinne, o czym świadczy ich używanie podczas rozgrywek w hokeja. Zanim wybierzesz łyżwy dla siebie, udaj się na lodowisko, wypożycz oba rodzaje łyżew i przetestuj je zgodnie ze swoimi potrzebami. Dzięki temu zyskasz wiedzę na temat ich wagi, ułożenia na stopie oraz komfortu jazdy. Nie zapomnij dopasować łyżew do swojej stopy. Tylko właściwie dobrany rozmiar sprzętu pozwoli cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.