Kwiaty do wianka komunijnego

Maj i czerwiec to miesiące kiedy w kościołach rozpoczynają się sakramenty Pierwszej Komunii Świętej. W tym czasie kwiaciarnie i florystki przechodzą boom kwiatowy i szykują się do spełniania życzeń związanych z tym wyjątkowym dniem. Jakie zatem kwiaty wybrać do wianków komunijnych? Postaramy się pomóc.Wianek naturalny

 

Miesiące, w których odbywają się komunie, są pierwszymi miesiącami kiedy pojawiają się kwiaty, z których możemy wykonać lub zamówić wianek. Jeżeli będziemy zamawiać w kwiaciarni, z pewnością doradzą nam jakie kwiaty wybrać do wianka by był długo świeży i ładnie wyglądał. Pamiętajmy, że wianek jak i wiązanka muszą być ze sobą spójne. Wybierając kwiaty do wiązanki i wianka, powinniśmy zwrócić też uwagę na sukienkę. Wszystko powinno razem współgrać i być do siebie dopasowane. Podczas wyboru kwiatów zwróćmy też uwagę na urodę dziewczynki oraz fryzurę podczas tego wyjątkowego dnia. Zazwyczaj do wianków wybierane są delikatne kwiaty w jasnych kolorach. Zazwyczaj wybierane są kwiaty w jasnym różu lub delikatnej zieleni. Zazwyczaj do wianka i wiązanki wybieramy kwiaty w pastelowych kolorach. Najczęściej są to konwalie, storczyki, stokrotki bądź róże. Większość kwiatów wiosennych jest delikatna, a w połączeniu z zielenią liści tworzą niesamowity efekt.

Kwiaty do wianka komunijnego

Wianek sztuczny

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wianków plastikowych. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na cenę oraz dostępność. Praktycznie idziemy do sklepu i wchodzimy z wiankiem, nie musząc na niego czekać do ostatniej chwili i martwiąc się, czy faktycznie będzie taki jaki sobie wymarzyliśmy i chcieliśmy. Wianki sztuczne, plastikowe, możemy wykorzystać również w późniejszym terminie, podczas pamiątkowej sesji komunijnej oraz podczas Białego Tygodnia, kiedy dzieci codziennie uczęszczają do kościoła. My zdecydowanie jesteśmy zwolennikami wianków naturalnych. Dzięki ich naturalności nadamy dziewczynce subtelnego i naturalnego uroku, który w tym wyjątkowym dniu jest niezwykle ważny. Pamiętajmy jednak o odpowiednim jego przechowywaniu do momentu sakramentu.