Comarch ERP XL - jakie zalety ma ten system księgowy dla średnich i dużych firm? 

Comarch CDN XL jest systemem ERP skierowanym dla dużych i średnich firm. Znajduje zastosowanie w różnych branżach i posiada wiele zalet. System Comarch CDN ERP XL jest często wybieranym systemem ERP dla przedsiębiorstwa, ponieważ spełnia niemal wszystkie oczekiwania swoich użytkowników.

Do jakich przedsiębiorstw skierowany jest system ERP XL?

Ze względu na swoją wielozadaniowość i możliwość pracy z wieloma danymi, system Comarch ERP XL dedykowany jest dla średnich i dużych firm. Zdecydowaną większość użytkowników tego systemu ERP XL stanowią firmy działające w branży handlowej, usługowej i produkcyjnej. System dobrze spełnia swoje zadanie w zakresie wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem i jego zasobami także ze względu na swoją uniwersalność.

Skalowanie systemu ERP XL

Jeżeli podczas użytkowania systemu ERP XL pracownicy przedsiębiorstwa zauważą brak pewnych funkcjonalności, to nie problem. System posiada wiele modułów, które odpowiadają za realizację dodatkowych funkcji. Dodatkowo ERP XL jest w pełni skalowalnym środowiskiem do zarządzania przedsiębiorstwem i może obsługiwać dowolną ilość danych i zmiennych. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie go do prawie wszystkich rodzajów działalności. Z systemu Comarch korzysta aż trzy i pół tysiąca przedsiębiorstw, także zagranicznych. To najczęściej wybierany system ERP w naszym kraju.

Jakie zastosowania ma system Comarch ERP XL?

Możliwości zastosowania systemu ERP XL w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach są niemal nieograniczone. Wszystko za sprawą mnogości dostępnych funkcjonalności i mechanizmów. Comarch wprowadził do swojego systemu takie narzędzia, które są potrzebne samym użytkownikom - właścicielom i pracownikom firm. Wieloletnie doświadczenie i stała rozbudowa funkcji systemu sprawiły, że Comarch ERP XL sprawdzi się w niemal każdej firmie.

Comarch ERP XL - jakie zalety ma ten system księgowy dla średnich i dużych firm? 

Jedną z największych zalet systemu ERP XL jest integracja z wieloma działami przedsiębiorstwa. Usprawnia pracę księgowości, magazynu, działu obsługi i wielu innych. Dzięki temu w przedsiębiorstwie jest zapewniony stały przepływ danych, a wszystkie działy posiadają wiedzę aktualizowana na bieżąco.

Software as a Service lub zakup oprogramowania - sposoby uzyskania licencji na ERP XL

Zarządzanie przedsiębiorstwem dzięki systemowi Comarch ERP CDN XL jest możliwe na dwa sposoby. Firma może zdecydować się na jednorazowy zakup oprogramowania i licencji na jego użytkowanie. Pewną nowością jest jednak opcja abonamentowa. Dla niektórych przedsiębiorstw miesięczna opłata jest korzystniejsza, niż jednorazowy lecz dużo większy wydatek. Usługa oprogramowania w abonamencie (SaaS - Software as a Service) nazywa się iXL24.

Jednorazowy zakup licencji na oprogramowanie ERP XL pozwala stać się jego właścicielem i nie wymaga wykupienia dodatkowych usług w przyszłości, choć pewne aktualizacje i przedłużenie gwarancji mogą być płatne. Natomiast wybierając opcję abonamentową, przedsiębiorstwo nie musi ponosić jednorazowej, lecz większej opłaty związanej z wykupieniem licencji.