Najlepsze i najbardziej różnorodne sklepy z winami w stolicy

Prawdziwi koneserzy wina z pewnością na uroczystej kolacji nie będą zainteresowani winem z dyskontu czy też zwykłego marketu. Takie osoby zdecydują się na nieco lepsze i bardziej wyselekcjonowane trunki. Warto wiedzieć gdzie w stolicy można dostać butelkę przyzwoitego napoju alkoholowego w przystępnej cenie. Gdzie zatem znajdują się sklepy z winami warszawa? Oto kilka miejsc, w których dostępne są wysoko jakościowe i różnorodne wina pochodzące niemal z całego świata.

Robert Mielżyński – sklepy z winami warszawa

W kategorii sklepy z winami warszawa doskonale wpisuje się Robert Mielżyński wraz ze swymi wine barami. To właśnie on jest propagatorem tego typu miejsc, gdzie pije się wino na kieliszki. Do każdego sklepu samodzielnie dobiera odpowiedni asortyment win wraz z pomocą swych doświadczonych pracowników, dzięki czemu z różnych perspektyw można spojrzeć na jeden trunek. Mimo, iż każdy z jego teamu ma inny smak i inne preferencje to z pewnością łączy ich podejście do jakości wina, które zawsze musi być na jak najwyższym poziomie bez znaczenia czy wino pochodzi z najwyższej półki cenowej czy też najniższej. Pan Robert kilka razy w roku wybiera się w służbową podróż, by odwiedzić producentów, od których będzie chciał importować wina. Czasami wysyła swych pracowników, by mogli od środka zobaczyć produkcję wina, co znacznie wpływa na ich rozwój. Zdaniem Mielżyńskiego do najbardziej smakowitych win, znajdujących się w jego sklepie to wino hiszpańskie Mar de Lisboa 2014 czy niemiecki Riegelhofer 2014. Wśród win czerwonych poleca klasyczne Chateau de Pennautier Classique 2014, hiszpańską Heculę 2013 czy francuskie Note Blue Rose 2013. Mimo, iż najdroższe wino w sklepach Melżyńskiego kosztuje prawie 2000zł to najwięcej dostępnych jest w przedziale cenowym między 30 a 100 zł.

Najlepsze i najbardziej różnorodne sklepy z winami w stolicy

AleWino – Mokotowska 48

Kolejnym miejscem, w których dostać można dobre i różnorodne wina jest AleWino, będące jednocześnie sklepem z winem, jak i restauracją. W tym przypadku właściciele nie importują samodzielnie win, jednak podejmują stałą współpracę z różnymi importerami. Ich zainteresowaniem cieszą się kameralne firmy z historią, które specjalizują się w danym regionie. Do najbardziej interesujących win zalicza się te pochodzące z bliskich nam regionów. Mowa tutaj o Verus, Pinot Gris, Słowenia 2013, Petreny Big Band, Egri Bikaver Superior, Węgry 2009 czy rodzime Turnau Rose, Regent, Rondo, Polska 2014. Właściciele jednogłośnie stawiają na Chateau Musar z Libanu, rocznik 2007 czy wino musujące Emiliana od Ludowiki Lusenti z Emilii Romanii. Wina dostępne w AleWino kosztują od 45 do 480 zł.

Wśród innych sklepów z winami, które warto odwiedzić z pewnością zalicza się Winkolekcję, znajdującą się przy ulicy Olkuskiej 7 oraz Rozbrat20 Bakery and Wine, gdzie ceny wahają się od 40 do 1200zł. Dobre wina dostępne są także w Winiarni ŻuŻu przy Kazimierzowskiej 43 oraz w sklepie Whisky and Wine Place, znajdującym się na Woli przy ulicy Jana Kazimierza 30 lok.7 oraz Mokotowie przy ul. Bergamotki 3 lok.3.