Najlepsze kierunki podróży na ferie zimowe

Ferie zimowe to oczekiwany przez wielu okres odpoczynku, dlatego poszukiwanie najlepszego miejsca na wyjazd jest ważne. Zimowe wakacje w ciepłych krajach, nad ciepłym Oceanem Indyjskim lub Spokojnym to marzenie możliwe do spełnienia. W końcu odmiana od ponurej, chłodnej aury przydaje się każdemu.

Wyjazd w ciepłe kraje zimą jest opłacalny

Wśród kierunków, które polecają się zimą z pewnością znajduje się Egipt. Przemawia za tym między innymi fakt, że większość hoteli jest przystosowana do przyjmowania gości z dziećmi. Zimą ponadto jest mniejsze obłożenie w miejscach noclegowych, ponieważ większość decyduje się na letnie wyjazdy. Kolejną zaletą jest temperatura, która zimą oscyluje w granicach 22 stopni Celsjusza. Najlepszą porą na odwiedziny egipskich lokalizacji jest listopad, grudzień, luty i marzec. Kolejnym kierunkiem dla osób lubiących się wygrzewać jest Teneryfa, gdzie przez cały rok temperatura powietrza nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Ponadto członkowie obsługi hotelowej dbają o doskonałe jedzenie przez cały rok oraz animacje dla najmłodszych gości. Obranie tego kierunku jest tym bardziej opłacalne, że ceny są tam o wiele niższe, niż w okresie letnim.

Najlepsze kierunki podróży na ferie zimowe

A może Wyspy Kanaryjskie?

Chcąc mieć okazję do zachwytu nad szerokimi i piaszczystymi plażami warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, w tym wyspę Fuerteventura. Dorośli mogą w tym miejscu skorzystać z okazji i podszkolić się w sportach wodnych, czyli windsurfingu, kitesurfingu oraz surfingu. Osoby stawiające na zwiedzanie mogą wypożyczyć auto i poświęcić czas na dokładne objechanie wyspy dookoła. Wiąże się to z naprawdę niewielkimi kosztami, a przepiękne widoki pozostaną w pamięci na bardzo długi czas. Taki kierunek jest odpowiedni zarówno na okres Bożego Narodzenia oraz ferie zimowe z całą rodziną.

Kenia zachęca do zimowych odwiedzin

Piękny ocean, rafa koralowa i cudowne pod względem turystycznym hotele to tylko kilka wizytówek Kenii. Do dyspozycji miłośników podróży pozostają też safari, narodowe parki z żyjącymi w nich dzikimi zwierzętami. Dzieci i dorośli mogą zobaczyć na własne oczy żyrafy, słonie, hipopotamy i lwy. Warto wiedzieć, że zima w Polsce to okres, kiedy w Kenii występuje pora sucha, a w pobycie nie przeszkadzają duże ilości komarów.