Jaki sport uprawiać w domu?

Pandemia koronawirusa pokazała, że sport uprawiany może być równie dobrze w domu. Nie każdy musi korzystać z oferty siłowni czy ćwiczyć w towarzystwie trenera personalnego. Warto wiedzieć jaki rodzaj aktywności fizycznej z powodzeniem można wykonywać w domu. Oto kilka propozycji.

Joga

To jeden z przykładów aktywności ruchowej, którą można bezpiecznie uprawiać w domu czy nawet w niedużym mieszkaniu. To sport, który nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Joga jest niedocenianą aktywnością przez wielu. To aktywność jak każda inna, która potrafi wycisnąć z każdego ostatnie poty nawet z osób na bieżąco uprawiających sport. Najbardziej energetyczną jest odmiana zwana Power Joga, będąca wyzwaniem nawet dla najbardziej zaprawionych w boju sportowców. Do jogi niezbędna będzie tylko mata i wygodny strój, który zwykle każdy posiada w domu.

Jaki sport uprawiać w domu?

Trening siłowy

Pracując nad masą mięśniową najczęściej wykonywane są przeróżne ćwiczenia z ciężarami. Obecnie w zwykłych supermarketach dostępne są tradycyjne kettle czy hantle, które stanowią dobrą alternatywę dla ciężarów, występujących na siłowniach. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli o różnym obciążeniu, więc z pewnością każdy odnajdzie model odpowiedni dla siebie.

Jazda na rowerze w domu

Wydawać się to może niemożliwe, a jednak w sklepach sportowych dostępne są trenażery, dzięki którym można ćwiczyć jazdę na rowerze we własnym domu. Niestety do tego sprzętu będzie potrzeba nieco więcej miejsca, jednak fani dwóch kółek z pewnością sobie z tym poradzą. To świetna alternatywa dla tradycyjnej jazdy na rowerze.

Pilates

Pilates to ćwiczenia odpowiednie na początek nowego dnia czy jego zakończenie. Ćwiczenia te pobudzają i uelastyczniają praktycznie wszystkie partie mięśniowe w ciele człowieka. To idealna aktywność w czasie przerwy między różnymi zajęciami. Kilkunastominutowy trening jest w stanie naładować pozytywną energią.

Jak widać możliwości i propozycji jest kilka. Wystarczy jedynie nieco motywacji do podjęcia walki o upragnioną sylwetkę.