Ulubione kierunki turystyczne Polaków

Wiosna w pełni, a więc to idealny czas, by pomyśleć o tym jaki kierunek turystyczny w tym roku wybrać w okresie wakacyjnym. Polacy przede wszystkim preferują miejsca, w których piękna i ciepła pogoda jest gwarantowana. Najczęściej decydują się na południe Europy, gdzie wysokie temperatury gwarantowane, a także złocisty piasek na brzegu morza. Gdzie zatem najczęściej podróżowali Polacy w ostatnim, „normalnym” sezonie wakacyjnym?

Topowy kierunek – Włochy

Numerem jeden wśród europejskich krajów są zdecydowanie Włochy. Wynika to szczególnie z ich różnorodnych regionów i bogatej kultury. W tym kraju podczas wakacji z pewnością nikt nie będzie narzekał na pogodę, jedzenie czy alkohol. Jednym z najpopularniejszych miast Włoskich jest zdecydowanie Rzym. Nic więc dziwnego, gdyż to niezwykle urokliwe miasto o niezliczonej ilości atrakcji turystycznych oraz doskonałych plażach.

Hiszpania

To równie atrakcyjny kierunek turystyczny dla społeczeństwa polskiego. Biura podróży bardzo często oferują swe wakacje w takie miejsca jak Costa Brava czy Costa del Sol. Bardziej imprezowych typów osobowości z pewnością nie zawiedzie pobyt na Wyspach Kanaryjskich czy Majorce. Wśród Hiszpańskich miast królują Madryt i Barcelona, które znane są z wielu ciekawych zabytków i miejsc, na które warto poświęcić nieco więcej czasu i dni.

Ulubione kierunki turystyczne Polaków

Stany Zjednoczone

To miejsce, do którego Polacy znacznie częściej udają się w celach turystycznych. USA oferuje wiele różnych sposobów odbycia tej wizyty. Jednym z nich są caravan holidays, które pozwalają na przeżycie spontanicznych wakacji bez planowania. To idealna propozycja dla osób, lubiących kempingi i tego typu klimaty. Minusem podróży do USA jest ich koszt. To właśnie do Stanów Zjednoczonych, Polacy wydają najwięcej pieniędzy na wakacje. Osoby marzące o American Trip powinny już odkładać oszczędności na swą podróż marzeń.

Tajlandia

To najbardziej egzotyczny kierunek jaki sobie Polacy upodobali. Wszyscy pragną poczuć wyjątkowy klimat Bangkoku, rajski wygląd plaż Phucket czy posmakować słynnej na świecie kuchni Tajskiej. Tajlandia jest najtańszym miejscem wybieranym na wakacje przez naszych rodaków.