Wyjazd w Góry Stołowe

Amatorzy podróży po naszej pięknej Polsce koniecznie powinni odwiedzić Góry Stołowe. Jest to pasmo w Sudetach, zlokalizowane w pobliżu granicy z Czechami. Wyjątkowość tego miejsca podkreślają liczne labirynty i formacje skalne, których próżno szukać w innym miejscu w Polsce. Park Narodowy Gór Stołowych powstał w 1993 roku i mimo, że nie ma dużej powierzchni – jest często odwiedzany przez turystów.

Wyjazd w Góry Stołowe

Jakie szlaki występują w Górach Stołowych?

Skalne Góry Stołowe dzielą się na pięć części, a szlaki w nich występujące dzieli się na krótkie i długie. Znajdzie się coś zarówno dla świeżo upieczonych zwolenników pieszych wycieczek, jak i zaprawionych w bojach. Najwyższy szczyt Gór Stołowych stanowi Szczeliniec Wielki, mówiąc dokładniej Fotel Pradziada o wysokości 919 metrów nad poziomem morza. To świetna lokalizacja dla dzieci, które mogą odgadywać podobizny poszczególnych skał. Na szczycie od strony Karłowa można pozyskać informacje o parkingach, noclegach i restauracjach. Kolejnym punktem w Górach Stołowych godnych zobaczenia jest Skalne Miasto Adrspach, które zawsze jest pełne turystów.

Szlaki dla wszystkich

W Góry Stołowe może wybrać i dorosły i dziecko, dla najmłodszych będzie to wspaniała przygoda. Niektóre odcinki można pokonać jedynie na kolanach, ale trzeba też uważać na pociechy, aby nie zabłądziły. W Internecie znajduje się opisów poszczególnych tras, dlatego można sobie zaplanować rodzinny wyjazd. Turyści odwiedzają ponadto w Górach Stołowych Dworek Chopina, Fort Karola, Kaplicę Czaszek, Wambierzycę, Muzeum Papiernictwa oraz Skansen Budownictwa Sudeckiego. Szukając noclegu, największy wybór jest w Karłowie, który jest zlokalizowany w pobliżu Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał. Wybierając się w Góry Stołowe można aktywnie spędzić czas z całą rodziną, piękne widoki wręcz trzeba fotografować i napawać się zapierającymi dech widokami. Wspomnienia z takiego wypadu pozostają na długie lata, a miejsc do zwiedzania jest tyle, że z łatwością da się je rozłożyć na kilka wyjazdów.