Co warto zobaczyć w Europie?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Większość ludzi jednak już zimą planuje swoje wyjazdy i nie czeka na ostatnią chwilę. Planując swój urlop wakacyjny, w pierwszej kolejności zastanawiamy się, jakie miejsce wybrać na nasz wypoczynek. 

Z reguły wakacje kojarzą się głównie z plażą i wypoczynkiem, jednak ostatnimi czasy coraz modniejsze staje się stworzenie równowagi w postaci naprzemiennego zwiedzania i leżakowania. Wiele osób całkowicie potrafi odpuścić sobie plażę i jadą w różne miejsca, aby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. 

Kraje nadmorskie – ciekawe miejsca 

Dla osób lubiących klimaty morskie, świetną propozycją mogą być Francja i Włochy. Państwa uplasowane stosunkowo niedaleko siebie, charakteryzują się pięknym klimatem i są zdecydowanie najczęściej wybierane przez turystów. 

Zacznijmy może od francuskiego miasta, a mianowicie Nicei. Miasto położone wzdłuż brzegu morskiego posiada długą tradycję oraz wiele zabytków do zobaczenia w centrum. Nicea słynie z łączenia kultur. Znajdują się tam zarówno starodawne zabytki, jak i te nowoczesne budowle związane z kulturą mieszkańców. Można tutaj odpoczywać i zwiedzać. Chcąc jednak zobaczyć więcej, możemy wybrać się do położonego nieopodal Monaco chociażby po to, aby ujrzeć słynne kasyno oraz jedyny na świecie miejski tor Formuły 1 Monte Carlo.  

Odnośnie Włoch, świetnym wyborem może okazać się Wenecja. To słynne miasto wodne każdego roku przyciąga mieszkańców z całego świata. Można zobaczyć tam słynny plac św. Marka, a także Most Westchnień. Będąc w Wenecji nie sposób zahaczyć o Rzym. Tego miasta i jego zabytków chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.  

Co warto zobaczyć w Europie?

Kraje sąsiednie 

Często decydujemy się na wyjazd swoim własnym samochodem. Z reguły wybieramy wtedy kraje pobliskie do naszego, by w razie niechcianej awarii auta, nie kombinować za dużo. Z krajów sąsiednich warto wymienić te zachodnie m. in. Austria i Niemcy.  

Pięknym miastem w Austrii okazuje się być Wiedeń. Pochodzi z niego chociażby słynny kompozytor Amadeusz Mozart. Z tego względu, idąc ulicami Wiednia niemal na każdym kroku możemy natknąć się na związane z nim i jego twórczością dzieła.  

Miastami niemieckimi wartymi zobaczenia okazują się być Berlin oraz Monachium. Do najważniejszych zabytków w Berlinie zaliczamy Mur Berliński czy chociażby Bramę Brandenburską. Smakoszy piwa i piłki nożnej zapraszamy do Monachium. Można spróbować tam prawdziwego, bawarskiego piwa, a także obejrzeć były stadion olimpijski i stadion Bayernu Monachium, na którym gra nasz napastnik Robert Lewandowski.