Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Jaki jest ulubiony sport drużynowy wszystkich narodów świata? Wielu bez zastanowienia powie, że jest to piłka nożna. Zgadza się, ta dyscyplina wzbudza ogrom emocji na każdej murawie i na każdym boisku. Pomimo drużynowego charakteru, w meczu istotną rolę odgrywa bramkarz, którego umiejętności przesądzają o wyniku meczu. Z racji pozycji, w grze niezbędne są rękawice bramkarskie. Jak wybrać te najlepsze?

Dla idealnego wzmocnienia drużyny

Żaden trening piłkarski nie może odbyć się bez dedykowanego sprzętu. Rozgrywki bez piłki i korków? Niemożliwe! Tak samo bramkarz nie będzie w stanie efektywnie bronić swojego pola bez niezbędnych akcesoriów. Profesjonalne rękawice bramkarskie nie tylko wzmocnią pewność siebie, ale i będą doskonałym wzmocnieniem drużyny.

Rękawice wspomagające dobry chwyt

Zarówno aspirujący, jak i profesjonalny bramkarz powinien kierować się wyborem, uwzględniając możliwości chwytne rękawicy. „Czucie piłki” jest istotne dla sukcesu całej drużyny. Warto wiedzieć, że wyróżnia się rękawice bramkarskie treningowe i meczowe, jednak podział ten stopniowo zanika z uwagi na sposób ich produkcji.

Jak wybrać rękawice bramkarskie?

W konstrukcji rękawicy najważniejsza jest pianka – ma kluczowe znaczenie dla pewności chwytu. Pod tym względem rękawice można wyszczególnić według rodzaju:

  • soft – dedykowane początkującym goalkeeperom, którzy uczą się technik chwytów bramkarskich, a także przeznaczone do treningów i meczów sparingowych. Świetnie sprawdzają się w zmiennych warunkach pogodowych,
  • supersoft – wyróżniają się większą miękkością i stosowane najczęściej podczas gry na naturalnej murawie. Dobrze sprawdzają się jako rękawice meczowe, lecz ich wadą jest dość wysoka ścieralność,
  • hardground – polecane do rozgrywek na twardych nawierzchniach, zawierają domieszkę grafitu,
  • rękawice z pianki lateksowej – dedykowane profesjonalnym bramkarzom jako sprawdzone rękawice meczowe,
  • aqua – ten rodzaj rękawic jest przystosowany do gier na mokrej nawierzchni

Podział rękawic ze względu na krój

Sposób szycia rękawic wpływa nie tylko na wytrzymałość, ale i poprawę chwytu. Wyróżnia się rękawice bramkarskie typu flat, gdzie panel boczny połączony jest z pianką. Sprawdzają się wśród początkujących zawodników i charakteryzują się widocznym szyciem.

Konstrukcja rękawic typu negativ doskonale przylega do dłoni, wpływając na czucie piłki. Wszystko za sprawą szwów znajdujących się wewnątrz rękawicy.

Z kolei rękawice typu roll finger mają większą powierzchnię chwytu i polecane są bramkarzom o mniejszych dłoniach. Ten rodzaj rękawic ma obszycie pianką wokół palców.

Rękawice bramkarskie – gdzie kupić?

Chcąc dokonać optymalnego zakupu, warto zwrócić się do sklepu z bogatą ofertą rękawic sprawdzonych marek. Numer1.store to sklep internetowy od lat uznawany za godnego zaufania dostawcę wysokiej jakości produktów sportowych. Szeroki wybór rękawic bramkarskich sprawi, że każdy zawodnik znajdzie model dopasowany do indywidualnych potrzeb. W ofercie między innymi rękawice marki Adidas, Nike, Puma i Reusch – dla juniorów i dorosłych.