Co może Ci dać taniec? Poznaj 5 głównych korzyści

Mówi się, że taniec jest językiem ciała. Nie sposób temu zaprzeczyć. Wystarczy pomyśleć, ze towarzyszy nam od początków cywilizacji. Obecnie, to sposób na dobrą zabawę, wyrażenie siebie czy po prostu na utrzymanie umysłu i ciała w znakomitej kondycji. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co może dać Ci taniec? 

W niniejszym artykule zaprezentujemy korzyści, jakie płyną z tej formy aktywności. Być może o jego lekturze, zaczniesz przeszukiwać Internet pod hasłem taniec kraków (lub inne miasto w zależności od tego, skąd jesteś), aby zapisać się na kurs? Sprawdźmy!

Taniec jako sposób na wzmocnienie mięśni, kości i stawów

Zewsząd słyszymy, że ruch to zdrowie, a taniec to jego naturalna forma. Dzięki niemu nie tylko zadbasz o linię, ale także o zdrowie. Co więcej, jest to znakomity sposób na rozluźnienie mięśni i poprawienie gibkości ciała. Tak więc nie tylko poprawia zdrowie, ale też sprawia, że bardziej komfortowo czujemy się we własnej skórze.

Badania dowodzą też, że taniec ma pozytywny wpływ na pamięć oraz wspomaga pracę układu krążenia, w tym wzmacnia serce. 

Co może Ci dać taniec? Poznaj 5 głównych korzyści

Kurs tańca jako recepta na stres

Żyjemy coraz szybciej, przytłaczają nas obowiązki zawodowe i domowe. Nadmiar stresu odciska piętno na naszym zdrowiu, dlatego warto szukać sposobów na odstresowanie i ukojenie emocji. Taniec jest właśnie jednym z nich! Pomaga się wyciszyć, oraz pobudzić produkcję endorfiny, czyli hormonu szczęścia.

Ta właściwość tańca sprawia, że bywa on stosowany w terapii osób zmagających się z depresją. 

Piękna sylwetka i prawidłowa postawa

Oddanie się tanecznym pląsom to nie tylko okazja do spalenia kalorii, ale też do poprawy sylwetki. Aktywność ta wzmacnia mięśnie, ale chodzi tu o coś więcej. Do wielu rodzajów tańca wymagana jest konkretna postawa — np. proste plecy, uniesienie głowy wyżej, odpowiednie ustawienie stóp. Może się zdarzyć, ze w wyniku regularnych treningów, przeniesiesz nawyki z sali do codziennego życia i  poprawi się Twoja postawa, np. przestaniesz się garbić, czy kulić ramiona. 

Poprawa koordynacji

Taniec to wspaniała zabawa, a jednocześnie nie lada wyzwanie dla Twojego mózgu. Wcale nie jest łatwo pamiętać o krokach, utrzymać prawidłową postawę i wykonywać wiele złożonych ruchów jednocześnie. Po pewnym czasie ćwiczeń zobaczysz jednak zmianę — to, co kiedyś przychodziło Ci z trudnością, zaczniesz wykonywać coraz bardziej płynnie, ponieważ taniec to znakomity trening koordynacji ruchowej. 

Wzmocnienie samooceny oraz możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi

Kurs tańca to znakomita okazja, aby nawiązać nowe znajomości, ponieważ nic tak nie łączy ludzi jak wspólna pasja. Na sali tanecznej nawiązało się wiele pięknych przyjaźni, a nawet związków! 

Co więcej, redukcja stresu, poczucie szczęścia, poprawienie kondycji i nastroju oraz możliwość obserwowania progresu przyczynia się do budowania pewności siebie!

Chociaż lekcje tańca bywają bardzo intensywne, szybko zauważysz,  że nawet po wyczerpującym treningu jesteś pełen energii! Nawet jeżeli nie masz ochoty zapisać się na kurs, włącz ulubioną muzykę w domu i daj się ponieść emocjom: tańcz i zobacz, jaki to ma wpływ na Twój nastrój.