ASG - hobby, które warto znać.

Airsoft (ASG) to gra zespołowa, która w ostatnim czasie zdobywa wielu nowych zwolenników. Dla wielu osób jest to wręcz doskonały sposób na relaks i na szybkie pozbycie się stresu. Co zatem warto wiedzieć na temat tego sportu? Gdzie szukać informacji o ASG?

Dlaczego warto zainteresować się takim hobby jak airsoft?

Airsoft to sport, w którym korzysta się z replik broni palnej. Do takich replik nazwanych replikami ASG używa się specjalnej amunicji w postaci niedużych plastikowych kulek. Pasjonaci airsoftu tworzą ekipy, które spotykają się na różnego rodzaju rozgrywkach, strzelankach, grach terenowych czy też na walkach w przestrzeniach zamkniętych. Tego typu zabawa jest jak najbardziej bezpieczna organizatorzy dbają o to, aby każdy z uczestników był wyposażony w okulary ochronne. Airsoft to bardzo emocjonujące zajęcie, które daje nam porządną dawkę adrenaliny. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się wiele na temat różnego rodzaju modelów broni palnej, poznać ciekawych ludzi oraz przeżyć niezapomniane przygody. Hobby to doceniają osoby, które lubią działać w oparciu o przyjęte strategie. Jest to również idealny sport dla miłośników militariów i survivalu. Warto również dodać, że najważniejszą zasadą w airsofcie jest uczciwość, dlatego jest to rozrywka dla ludzi z honorem.  ASG repliki, z których korzysta się podczas rozgrywek airsoftowych dzielimy na trzy podstawowe grupy. Są to repliki: elektryczne, gazowe i sprężynowe. Kolekcjonowanie replik broni palnej, które w każdym szczególe są wzorowane na prawdziwych pistoletach, strzelbach i karabinach to dla wielu osób prawdziwa gratka. Takie zajęcie jest naprawdę wciągające i można śmiało stwierdzić, ze to realna wartość dodana do samego uczestnictwa w grach airsoftowych.

ASG - hobby, które warto znać.

Airsoft – od czego zacząć?

Jeżeli zamierzamy rozpocząć swoją przygodę z airsoftem to na początek dobrze jest odwiedzić stronę WMASG. To właśnie na tym portalu odnajdziemy wiele potrzebnych informacji o ASG. Na portalu WMASG dostępna jest lista sklepów, w których można zakupić zarówno repliki ASG, jak i inny sprzęt, który przyda się nam podczas potyczek airsoftowych. Działa tu również giełda, na której wystawiany jest używany sprzęt ASG. Należy także podkreślić, że w airsofcie bardzo istotna jest także sama społeczność. Dzięki portalowi WMASG możemy nawiązać kontakt z pasjonatami airsoftu z naszej okolicy. To tu możemy również śledzić informacje dotyczące organizacji najważniejszych wydarzeń z branży ASG. Do airsoftu nie potrzebne są nam żadne specjalne licencje, aby wziąć udział w imprezach airsportowych organizowanych na terenie naszego kraju wystarczy, iż odpowiednio wcześnie zgłosimy chęć udziału w wydarzeniu, a na planowaną rozgrywkę zabierzemy ze sobą własna replikę, naboje i właściwe zabezpieczenie twarzy. Potyczki organizowane są z reguły płatne nie jest to jednak wysoki koszt. Jeżeli natomiast chcemy skorzystać z darmowych rozgrywek możemy urządzić je z innymi fanami ASG we własnym zakresie. W takim przypadku musimy pamiętać jednak o posiadaniu prawa do korzystania z terenu, na którym zamierzamy walczyć no i oczywiście o zadbaniu o prawidłowe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.