Szkolenia dla pracowników - dlaczego warto się na nie zdecydować?

W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach. W wielu zawodach nieustanny rozwój jest wręcz konieczny do utrzymania konkurencyjności. Co zatem warto wiedzieć na temat szkoleń? Dlaczego są one aż tak ważne?

Dlaczego warto zainwestować w szkolenia?

Udział w szkoleniu to dla pracownika szansa na rozwój zawodowy i rozwój osobisty. Na różnego rodzaju kursach, konferencjach i warsztatach pracownik może nauczyć się wielu bardzo przydatnych rzeczy. To również doskonała okazja do aktualizacji posiadanej wiedzy oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia. Warto również podkreślić, że udział pracowników w różnego rodzaju szkoleniach niesie za sobą wiele korzyści nie tylko dla nich, ale także dla ich pracodawców. Pracownik, który poszerza swoją wiedze i zdobywa nowe umiejętności jest w stanie wykonywać powierzone mu zadania w bardziej efektywny sposób, dlatego też jakość świadczonych przez niego usług wzrasta. Taka sytuacja przekłada się na rozwój firmy i wzrost jej dochodów oraz poprawę sytuacji przedsiębiorstwa na rynku. A jak organizacja szkoleń wygląda od kwestii prawnej? Zgodnie z przepisami kodeksu pracy właściciel firmy nie ma obowiązku organizacji szkoleń dla pracowników z wyjątkiem szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ale wysyłanie pracowników na różnego rodzaju szkolenia podnoszące ich kwalifikacje jest zalecane. Wielu przedsiębiorców chętnie decyduje się na umożliwienie rozwoju swoim podwładnym. Niektórzy jednak wymagają podpisania tak zwanej „lojalki”. Taka umowa ma na celu zabezpieczenie interesu pracodawcy, który sfinansował dane szkolenie swoim pracownikom. Zgodnie z zapisami zawartymi w takiej umowie pracownik, który ukończy szkolenie sfinansowane przez pracodawcę przez pewien określony czas nie powinien rezygnować z pracy, jeżeli jednak z różnych względów podejmie taką decyzję będzie zobowiązany do zwrotu kosztów szkolenia.

Szkolenia dla pracowników - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jakie szkolenia wybrać?

W dzisiejszych czasach w naszym kraju organizowanych jest wiele interesujących szkoleń. Mowa tu zarówno o szkoleniach, na których pracownik może zdobyć specjalistyczną wiedzę, jak i szkoleniach, podczas których uczestnicy rozwijają swoje indywidualne umiejętności. Możemy zdecydować się na wybór szkoleń, które będą dedykowane tylko i wyłącznie dla pracowników z naszej firmy lub na szkolenia otwarte dla pracowników z różnych zakładów pracy. Obecnie na rynku możemy odnaleźć różnego rodzaju firmy zajmujące się organizacją szkoleń. Jedną z godnych uwagi firm specjalizujących się w tego typu działalności jest firma M4G Seminars. Firma ta organizuje bardzo ciekawe warsztaty graficzne, które prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Możemy tu skorzystać z następujących szkoleń: Sculpt & Paint, Sculpting Anatomy, Models For Games, Visual Masterclass, Precision in 3D, Motion Design, Animation Workshop, Sculpt Your Hero, Fur In Production. Udział w tego typu warsztatach to ogromna szansa na zdobycie wartościowej wiedzy, która to w dostępny sposób zostanie przekazana nam prze prawdziwych profesjonalistów.