Co to jest digital marketing?

Jak powszechnie wiadomo promocja firmy w sieci to obecnie jedna z chętniej wybieranych form reklamy. W dzisiejszych czasach to właśnie w Internecie w pierwszej kolejności wiele osób poszukuje informacji na temat produktów i usług, które zamierza zakupić. Nic, więc dziwnego, że tak wiele przedsiębiorstw przenosi swoją działalność reklamową do sieci, a digital marketing zyskuje na coraz to większej popularności.

Digital marketing – co to jest? Jakie ma zalety?

Digital marketing zwany również marketingiem cyfrowym to reklama firmy za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Należy zaznaczyć, że bardzo ważnym kanałem reklamy jest w tym przypadku Internet, ale digital marketing obejmuje również inne media cyfrowe takie jak chociażby telefonie komórkową. Marketing cyfrowy to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet. Do głównych korzyści stosowania tej formy reklamy możemy zaliczyć miedzy innymi: optymalizacje działań marketingowych, personalizację przekazu reklamowego, osiąganie szerokiego zasięgu promowanych przez nas treści czy też mierzalność skuteczności podejmowanych działań. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach przy takim rozwoju technologicznym, jaki mamy obecnie stosowanie wyłącznie tradycyjnych działań marketingowych może okazać się nie efektywne. Aby osiągnąć zamierzone cele oraz zwiększyć konkurencyjność firmy należy, więc korzystać z możliwości, jakie daje nam reklama cyfrowa. Warto zaznaczyć, że digital marketing to dla nas ogromna szansa na to abyśmy dotarli z reklamą naszej firmy do jak najszerszego grona klientów, a wszystko to w naprawdę szybki i możliwie jak najmniej kosztowny sposób. Ten rodzaj reklamy ma naprawdę duży potencjał i to od nas zależy jak go wykorzystamy. Aby osiągnąć sukces warto stworzyć swoją własną strategię rozwoju i korzystać z tych kanałów komunikacji, które mogą przynieść naszej firmie jak najwięcej korzyści. Jakie zatem kanały komunikacji mamy do wyboru?

Co to jest digital marketing?

Kanały komunikacji w digital marketing

Do popularnych kanałów cyfrowych należą: social media, e-mail marketing, content marketing, SEM oraz SMS marketing. Reklama w social mediach to doskonały sposób na budowanie relacji ze stałymi klientami, a także na pozyskanie nowych odbiorców naszych produktów i usług. Szczególnie godnymi uwagi serwisami są takie serwisy jak: Facebook, Instagram, Twitter oraz LinkedIn. E-mail marketing to natomiast szansa na utrzymanie stałego kontaktu i promowania pożądanych treści takich jak bieżąca oferta. Dokładnie w tym samym celu można wykorzystać SMS marketing, z tą różnica, iż tym kanałem komunikacji przekazuje się treści klientom, którzy częściej niż z Internetu korzystają z telefonu komórkowego. Zaś za content marketing uznaje się przekazywanie wartościowych treści. W tym przypadku duże znaczenie ma np. jakość treści, które prezentowane są na naszej stronie internetowej. Ważnym składnikiem cyfrowego marketingu jest również SEM, czyli marketing w wyszukiwarkach. Istotnym elementem SEM jest SEO, czyli optymalizacja stron internetowych. Warto zaznaczyć, że działania z zakresu SEO mają na celu umieszczenie strony internetowej naszej firmy na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google.